کفش فوتبال آدیداس مدل Predator Absolado Instinct FG

برند : Adidas

707

707

جدید

بررسی  Adidas Predator Instinct

کفش های ماندگار آدیداس اینیستینک همراه همیشگی  هیجان در فوتبال

بعد از اولین عرضه این سری، حالا ما 20 مدل از یکی از به یاد ماندنی ترین کفش های تاریخ فوتبال را داریم. مدل اینستینکت بسیاری از المنت های Predator LZ  و LZ2  را در خود دارد. با این وجود تغییرات زیادی در عملکرد کلی و طراحی کفش دیده می شود.

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

1,439,000 تومان

1,447,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی

بررسی  Adidas Predator Instinct

"امروزه الفبای دنیای فوتبال با کفش مناسب و باکیفیت آغاز میشود"به راحتی میتوان گفت آدیداس با صنعت پیشرفته ی خود در این زمینه نشان داده مغز متفکری ست که با تکنولوژی برترش بهترین ها را عرضه می کند. این کفش با ساخت منعطف و نرمی که دارد بعد از چند جلسه استفاده کاملا قالب و صورت پا را به خود میگیرد و فوتبالیست را تماما به خود وابسته می کند...

راحتی / اندازه بودن

مدل های LZ سری پردیتور را به سمت جدیدی برده. آن ها از چرم طبیعی به سوی چرم مصنوعی رفتند و با استفاده از تکنولوژی SprintFrame وزن آن ها کاهش محسوسی به خود دید. اینستینکت با رویه چرم مصنوعی و وزن کم، حس و عملکرد متفاوتی را به شما خواهد داد.

درست مانند مدل های LZ  اینستینکت از رویه چرم مصنوعی HybridTouch  استفاده می کند، ماده ای که حسی مانند چرم طبیعی را به شما می دهد. در عین حال مزایای چرم مصنوعی را نیز بهره مند است. این رویه نازک تر است اما همچنان حالت ارتجاعی دارد و حسی مانند چرم طبیعی به پا می دهد. با تغییر جاهای مناطق لاستیکی، رویه در جلوی پا تقریبا به طور کامل از چرم مصنوعی است. به همین دلیل با خم شدن پا، حرکت آن بسیار طبیعی جلوه می کند. همین تغییر کوچک این مدل را به راحت ترین کفش سری پردیتور تبدیل کرده. تغییر دیگری از LZ 1 & 2 به این مدل آمده تا راحتی کفش را بیشتر کند. در دو مدل قبلی، قسمت های لاستیکی لزوما راحتی را کم نمی کردند. اما کمی انعطاف پذیری رویه را محدود می ساختند. با اینستینکت، طراحی جدید و تغییر جای مناطق لاستیکی بسیار خوب انجام شده. در حالی که به نظر می رسد حالا قسمت های بیشتری از رویه را لایه لاستیکی می پوشاند، این بار انعطاف پذیری رویه را محدود نمی کند. اگر با چشم های بسته این کفش را بپوشید، هرگز نمی توانید تشخیص دهید که این همه لایه لاستیکی رویه را پوشانده باشد. حسی که کفش می دهد بسیار طبیعیست.

داخل کفش نیز ارزش صحبت کردن را دارد. آدیداس از ویژگی های جدیدی در آن استفاده کرده. در زیر قسمت بالایی زبانه بند کفش، ماده جدیدی به نام ولکرو به کار رفته. این ماده یک چسبندگی به جوراب شما پیدا می کند و کمک می کند تا زبانه در جای خودش محکم شود. هنگام بازی دیگر مشکل بیرون آمدن آن را نخواهید داشت. مشکلی که در فوتبال بسیار شایع است. ممکن است بعضی اوقات باز هم زبانه بیرون بزند اما در مجموع مشکلی نخواهد بود.

دوخت پاشنه نیز بسیار جالب است. اگر مدل Battle Pack  رنگی را تهیه کنید، دوختش از یک چرم مصنوعی بسیار نرم ساخته شده. شاید به ظاهر چیز خاصی نباشد، اما در واقع هم راحتی شما را فراهم می کند و هم پاشنه شما به خوبی در کفش قفل می شود. این مدل رنگی که بعد از مدل اوریجینال ارائه شده، تلفیقی از چرم مصنوعی جیر و همان ولکرو به کار رفته در زبانه است. قسمت بالای آشیل پا و کناره های کفش با همین چرم جیر ساخته شده و قسمت عمقی پاشنه نیز دارای ولکرو است. هدف از گنجاندن ولکرو جلوگیری از سر خوردن پاشنه و چسبندگی لازم جوراب و کفش است. اگر کفش کاملا اندازه پای شما باشد، این ویژگی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. اما اگر کفش برای پای شما بزرگ باشد، کاملا جواب نخواهد داد. ممکن است به خاطر سخت بودن بافت، کمی احساس ناراحتی کنید. با خریدن سایز مناسب، شما هیچ مشکلی نخواهید داشت.

کفی کفش قابل جداسازی است. بافت آن از یک لایه نازک فوم سوراخ سوراخ ساخته شده. چیز خاصی ندارد اما به طور کلی استاندارد است.

تکنولوژی جدید دیگری که آدیداس در این کفش استفاده کرده، Control Frame  نام دارد. جدا از این که دیگر سبک وزن به حساب نمی آید، ماده ای پلاستیکیست که کمی ضخیم تر و انعطاف پذیر تر است. این انعطاف پذیری کف کفش، یک حس بسیار طبیعی و خوب را موقع دویدن به شما می دهد. جدا از این حس، این تکنولوژی در اندازه کفش نیز تاثیر خودش را گذاشته است. نسبت به دو مدل قبلی کفش اینستینکت کمی عریض تر است.

کف کفش کمی عریض تر است اما باز هم کافی نیست. اگر پای عریضی دارید، این مدل ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد. دلیل اصلی اش رویه چرم مصنوعی آن است که زیاد باز نخواهد شد. نقاط لاستیکی نیز از کف کفش به قسمت بند می روند، هم در قسمت میانی و در قسمت جانبی رویه. و این خودش کفش را برای باز شدن بیشتر محدود می کند. وقتی کفش را در ابتدا می پوشید، سایز کفش برای همیشه همان خواهد ماند. این مدل یک اندازه تنگ مانند LZ2 را ارائه می دهد. اما به دلیل جابجایی مناطق لاستیکی و کف جدید، انعطاف پذیری بیشتری دارد. اگر پاهای عریضی ندارید، اینستینکت برای شما بسیار راحت خواهد بود.

برای انتخاب سایز هنگام خرید، همان سایز همیشگی و استاندارد خودتان را تهیه کنید. مدل اینستینکت در بحث سایز، کاملا از اندازه های استاندارد طبعیت می کند.

 

وزن

وزن یکی از مهم ترین تغییرات این مدل جدید نسبت به دو مدل قبلیست.LZ 2 ا  226 گرم وزن دارد در حالی که همان سایز مشابه در مدل اینستینکت 277 گرم وزنش است. با در نظر گرفتن این که الگوی میخ ها تغییری نکرده، این وزن برای همه تعجب آور است. اما می توان گفت که این تغییر وزن بیشتر به خاطر ته کفش جدید است. تکنولوژی جدید به کار رفته در کفش بسیار ضخیم تر است و می توان از آن به عنوان یک پلاستیک سنگین نام برد. البته می توان ویژگی های دیگر را نیز برای وزن بیشتر کفش در نظر گرفت، اما مشخص کردن آن به طور دقیق مشکل است.

از زمان مدل Powerserve دیگر پردیتوری با این وزن نداشتیم، البته نباید آن را به عنوان یک بدی ببینید. درست است که وزنش کمی سنگین تر است، اما نسبت به مدل های  LZ راحت تر و محکم تر نیز هست. اگر از آن دو مدل می خواهید به این مدل ارتقا پیدا کنید، قطعا متوجه تفاوت وزن خواهید شد. بطور کلی مشکل خاصی نیست اما ممکن است برخی افراد از آن خوشحال نباشند.

پردیتور اینستینکت سبک وزن نیست، اما سنگین هم حس نخواهد شد. با این وجود نمی توان آن را در دسته کفش های سبک به حساب آورد. بلکه بیشتر یک قدم به سمت پردیتور های قدیمی تر است.

کشش

در مورد کشش تغییر خاصی دیده نمی شودکف کفش متفاوت است، اما الگوی میخ ها 90 % دست نخورده باقی مانده. هنوز هم 4 میخ مثلثی زیر پاشنه می بینید، 6 میخ در جلوی پا و 3 میخ در کناره ها. تنها یک میخ حمایتی به وسط جلوی پا اضافه شده که تاثیری روی عملکرد نخواهد داشت.

در مقایسه با LZ2 کف اینستینکت کمی انعطاف پذیری بیشتری دارد اما حس و عملکرد شما تقریبا مشابه آن خواهد بود. میخ های مثلثی اندازه بالاتر از متوسط دارند و تعادل بسیار خوبی به شما می دهند. شاید تنها بدیش این است که خیلی خوب به داخل زمین نفوذ نمی کنند. این طراحی مثلثی شکل تلفیقی از میخ های تیز و مخروطی است و هدف آن دادن حس بهتر به شماست. بیشتر می توان گفت که این میخ ها مناسب چمن های طبیعی و نرم هستند. اما در مجموع میخ های کفش کارشان را به خوبی انجام خواهند داد.

 

می توان تایید کرد که رویه لاستیکی، روی کشش تاثیر مثبتی دارد. این لایه لاستیکی هم در بخش جانبی و هم بخش میانی کفش دیده می شود و از کف کفش می آید، مستقیم تا بند ها. این ماده لاستیکی به رویه اجازه می دهد تا به خوبی بتوانید بند ها را سفت کنید. این همان احساسی است که می توانید با نیتروشارژ 1 هم آن را تجربه کنید. آدیداس مطمئنا کارش را به خوبی در این زمینه انجام داده.

لمس توپ

مدل اینستینکت با طراحی جدید و المنت های لاستیکی، پایه مشابه ای نسبت به مدل های قبلی دارد، اما چسبندگی بیشتری روی توپ به شما می دهد. اینستینکت در این زمینه تقریبا مشابه LZ 1 & 2  است. اگر چسبندگی اضافه روی توپ می خواهید، این مدل مناسب شماست. اما اگر یک لمس توپ نرم تر را ترجیح می دهید، این کفش ها مناسب شما نیستند.

همانطور که اشاره کردیم، رویه از چرم مصنوعی ساخته شده که به طور کلی تاثیر کمی روی لمس توپ دارد. این چرم مصنوعی، نازک، نرم و انعطاف پذیر است و حس خیلی خوبی به شما می دهد. چیزی که این مدل را منحصر به فرد می کند، مناطق لاستیکی هستند که رویه را پوشانده اند. در مقایسه با مناطق لاستیکی LZ2، مناطق لاستیکی اینستینکت ضخیم تر، خشن تر و از لاستیک نرم تری ساخته شده اند. به دلیل سایز بزرگتر این مناطق لاستیکی، تقریبا تمام رویه را پوشانده اند و این به شما لمس توپ بسیار خوبی می دهد.

چسبندگی اضافه تر روی توپ، کمی به زمان برای عادت کردن نیاز دارد. اما به محض این که به آن عادت کنید، حس لذت بخشی را تجربه خواهید کرد. نمی توان گفت توانایی شما در لمس توپ را بالا خواهد برد، اما قطعا حس بسیار لذت بخشی را خواهید داشت. در ابتدا نگران نباشید. بعد از مدتی به کفش عادت خواهید کرد و حس منحصر به فرد با آن را خواهید دید.

این تجربه تقریبا مشابه با LZ2 است. شاید مهم ترین پیشرفت، همان چسبندگی اضافه تر باشد. بدون شک این ویژگی مناسب همه نیست. اگر می خواهید ببینید از آن خوشتان می آید یا نه، باید خودتان کفش را امتحان کنید.

این چسبندگی اضافه در هر حرکتی قابل تشخیص است، در زمان دریبل زدن، پاس دادن، دویدن و کنترل توپ. دقت بسیار بالایی را مشاهده خواهید کرد. مخصوصا وقتی می خواهید تغییر جهت دهید.

در کنار طراحی از نو مناطق لاستیکی، یک پد ژله ای نیز به رویه اضافه کرده و عنوان کرده که این نیز برای کنترل بهتر توپ است. اما بعد از مشاهدات بسیار، می توان تایید کرد که به نظر می رسد تاثیر آن چنانی روی عملکرد نمی گذارد. حتی زمانی که کفش را پوشیده اید، قادر به تشخیص آن نیستید.

بافتی که در کناره های کف و نمای خارجی میخ ها قرار دارد نیز بیشتر برای ظاهر زیبا تر کفش است و تاثیر خاصی روی کنترل توپ ایفا نمی کند.

شوت زدن

در حالیکه اخیرا سری پردیتور بیشتر به عنوان یک کفش مناسب کنترل نامیده شده، اینستینکت هم چنان همان حس منحصر به فرد را در شوت زدن فراهم می کند. همان حسی که از یک کفش پردیتور انتظار می رود.

درست مانند موارد دیگر، هنگام شوت زدن نیز چسبندگی اضافه را احساس خواهید کرد. این چسبندگی حس فوق العاده ای می دهد، و می توان گفت که اینستینکت را یکی از بهترین کفش ها برای شوت زدن می کند. در جلوی کفش، بالای کفش، خارج و داخل کفش المنت های بسیار محکمی را برای شوت زدن دارید. این یعنی مهم نیست با کجای پا به توپ ضربه می زنید. در هر صورت چسبندگی بیشتر را خواهید داشت.

با این چسبندگی اضافه شما حس خواهید کرد که دقت بیشتری دارید. اما مطمئن باشید که قرار نیست قدرت یا دقت شما افزایش پیدا کند. المنت های لاستیکی به شما اجازه می دهند تا چرخش مناسب را در توپ ایجاد کنید، اما توانایی های شما را افزایش نخواهند داد.

اگر شوت زدن برای شما ارزش زیادی دارد، پردیتور قطعا شما را ناامید نمی کند. همانطور که چسبندگی بیشتر هنگام دریبل زدن، پاس دادن و کنترل توپ را دوست خواهید داشت، از شوت زدن نیز لذت زیادی می برید.

محافظت

نسبت به مدل های قبلی، اینستینکت محافظت بیشتری از پای شما به عمل می آورد. با رویه HybridTouch حالت ارتجاعی کمی تجربه می کنید، و لایه لاستیکی ضخیم تقریبا بیشتر رویه را پوشانده. این لایه محافظ خوبی برای زمانی که روی پای شما می آیند خواهد بود. حتی اگر مستقیم به وسط پای شما ضربه بزنند، باز هم از پای شما به طور قابل قبولی محافظت می کند. پد ژله ای نیز خود یکی از فاکتور محافظت از پای شماست.

کفش همچنین در قسمت پاشنه دارای محافظ پلاستیکی داخلی است. هم برای تعادل و هم برای محافظت در برابر ضرباتی که از پشت به پا زده می شوند.

اگر برای محافظت از پای خودتان ارزش زیادی قائلید، این کفش یک انتخاب فوق العاده مناسب برای شماست.

ماندگاری

پردیتور اینستینکت مانند یک تانک طراحی شده. رویه چرم مصنوعی نیاز به هیچ گونه مراقبتی ندارد، لایه لاستیکی نیز به عنوان یک محافظ عمل می کند. این کفش به راحتی می تواند برای یک فصل نیاز شما را به طور کامل تامین کند. اگر ماندگاری یکی از ویژگی های مهم مد نظر شماست، این کفش برای شما ساخته شده.

مطابق همیشه این را در نظر داشته باشید که مدل اف جی، تنها برای بازی در چمن طبیعی و سطح های استاندارد طراحی می شود. استفاده از این کفش ها روی چمن مصنوعی روی ماندگاری کفش تاثیر بسیار بدی می گذارد. آدیداس مدل های مختلف FG, AG & SG  را مطابق نیاز شما تولید می کند. این که کدام را تهیه می کنید بستگی به سطحی دارد که بیشتر روی آن بازی خواهید کرد.

نظر نهایی

 در کل، پردیتور اینستینکت نسبت به مدل قبلی اش، تغییر انقلابی نداشته. اما قطعا پیشرفت هایی را به خود دیده است. ممکن است بعضی ها با وزن بیشتر آن خوشحال نباشند، اما ما آن را یک ویژگی برای راحتی و استحکام بیشتر در نظر می گیریم. رویه نسبت به همیشه انعطاف پذیر تر است و لایه لاستیکی، چسبندگی بیشتر را به ارمغان می آورد.

تنها نکته این است که این کفش مطابق میل همه نخواهد بود. اگر در این بررسی همه چیز از نظر شما خوب بود، مطمئنا تجربه مثبتی از خرید کفش برای شما خلق خواهد شد. اگر قصد خرید آن را دارید، نسبت به تصمیمتان شکی به خود راه ندهید.

معرفی برند آدیداس

آدیداس شرکت پوشاک آلمانی که برای همگان در سراسر دنیا شناخته شده است .شاید با شنیدن نام آدیداس ورزش و لباس های ورزشی برای شما تداعی شود اما امروزه مارک آدیداس علاوه بر ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش برای همه افراد به عنوان استانداردی برای کیفیت پوشاک و تجهیزات ورزشی شناخته می شود.

مقر اصلی آن، در شهر هرتسوگن‌آوراخ در ایالت بایرن قرار دارد. شرکت آدیداس در زمینه طراحی، تولید و توزیع انواع لباس، کفش و تجهیزات ورزشی، ساعت، عینک آفتابی، محصولات مراقبت‌های شخصی ولوازم لوکس فعالیت می‌کند.

آدیداس یک شرکت هلدینگ است و شرکت تولید لباس ورزشی ریبوک، شرکت لوازم گلف تیلور مید و شرکت راک پورت زیر مجموعه آن به حساب می‌آیند.

در سال 1920 دو برادر به نام های Adolf و Rudolf شروع به تولید کفش های ورزشی در اتاق رختشویی مادرشان کردند، سرانجام در سال 1924 کمپانی خودشان را تحت نام Dassler Schuhfabrik تاسیس کردند،پس از 24 سال همکاری مشترک دو برادر از هم جدا شدند و آدولف، آدیداس را در سال 1949 به ثبت رساند و رودولف پس از جدایی از برادرش، شرکت پوما را تاسیس کرد.پوما امروزه به عنوان یکی از رقیبان اصلی آدیداس به کار خود ادامه می­دهد.

شرکت آدیداس زمانی شهرت افسانه ای یافت که در سال 1954 تیم ملی فوتبال آلمان در فینالی بارانی با کفش های میخدار آدیداس که یک تکنولوژی انقلابی محسوب می شد قهرمانی جهان را بدست آوردند.

کفش های میخ دار ادیداس به بازیکنان تیم ملی آلمان استقامت کافی را در آن فینال بارانی داد.

در سال 2014 پس از کناره گیری اسپانسر آمریکایی از تمدید قرار داد  با منچستر یونایتد بعلت هزینه های گزاف، آدیداس قرار داد 10 ساله ای با تعهد پرداخت 75 میلیون پوند در سال با باشگاه منچستر یونایتد بست. این قرار داد که بسیار سنگین بود در دنیای ورزشی و اسپانسرینگ فوتبالی سابقه نداشته است.

لوگوی رسمی آدیداس که تمامی محصولات آن با این لوگو شناخته می شوند.در سال 1951 از شرکت فنلاندی کارهو اسپرت خریداری شده است طرح این لوگو سه نوار سیاه رنگ موازی است.

نام شرکت آدیداس مشتق شده نام آلمانی Adi Dassler و مخفف جمله ALL Day Dream about Sport به معنای، تمام روز برای ورزش کردن، رویا پردازی می کنم، می باشد.

در آمد آدیداس در سال 2011، 11 میلیارد و 380 میلیون یورو بوده است که امروزه بعد از نایک بزرگترین تولید کننده لوازم ومحصولات ورزشی در اروپا می باشد.

 
جزئیات فنی
برندAdidas
کیفیتاورجینال Class A
ویژهآقایان

نوشتن دیدگاه

کفش فوتبال آدیداس مدل Predator Absolado Instinct FG

بررسی  Adidas Predator Instinct

کفش های ماندگار آدیداس اینیستینک همراه همیشگی  هیجان در فوتبال

بعد از اولین عرضه این سری، حالا ما 20 مدل از یکی از به یاد ماندنی ترین کفش های تاریخ فوتبال را داریم. مدل اینستینکت بسیاری از المنت های Predator LZ  و LZ2  را در خود دارد. با این وجود تغییرات زیادی در عملکرد کلی و طراحی کفش دیده می شود.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(2)
1393-11-15

کفش

باسلام میخواستم بدونم که ازبین نیترو شاژ هاپرونوم پرادیاتور مجیستا کدام یک برای پست هافبکی بهتر است با توجه به این که من مزخاهم بازی سازس شوت و دریبل یزنم و کفشی سبک میخواهم درعین حال که با آن بتوانم بازی سازی کنم و از بین آدیزیرو cr7و f5 هایپرونو کدام یک برای بازیکنی هجومی وسرعتس شوت زن بهتر است وبرای دفاع تمپو بهتر است یا سالا که مقاومت بالایی داشته باشد مرسی از سایت بسیلر خوب شما وامید وارم جوابم را خیلی زود بدهید ممنون

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)
1393-11-15

کفش

باسلام میخواستم بدونم که ازبین نیترو شاژ هاپرونوم پرادیاتور مجیستا کدام یک برای پست هافبکی بهتر است با توجه به این که من مزخاهم بازی سازس شوت و دریبل یزنم و کفشی سبک میخواهم درعین حال که با آن بتوانم بازی سازی کنم و از بین آدیزیرو cr7و f5 هایپرونو کدام یک برای بازیکنی هجومی وسرعتس شوت زن بهتر است وبرای دفاع تمپو بهتر است یا سالا که مقاومت بالایی داشته باشد مرسی از سایت بسیلر خوب شما وامید وارم جوابم را خیلی زود بدهید ممنون

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

دیدگاه خود را بنویسید

30 محصول مشابه یافت شد

منو

مقایسه 0