کفش فوتبال نایک مدل 170 Mercurial Superfly SG

برند : Nike

642

642

جدید

انفجار خلاقیت و جذابیت در کمپانی تمام نشدنی نایک

میکس نایک مرکوریال سوپرفلای کفش هایی که تکرار نمی شوند

مرکوریال یکی از کفش هاییست که نایک با افتخار از آن رونمایی کرد. مشتاقان کفش نیز بلافاصله به آن علاقه مند شدند. مدت ها بود در یک کفش این همه خلاقیت به کار نرفته بود. رویه بافتنی به همراه ساق، ایده جدیدی بود که بسیاری از بازیکنان بزرگ، آن را درخواست کرده بودند. آن ها به دنبال کفشی بودند که علاوه بر محافظت خوب از پا، حسی مانند جوراب را نیز به آن ها بدهد. نایک به خوبی از عهده طراحی این کفش بر آمد و حقیقتا تحولی عظیم را رقم زد....

جزییات بیشتر

2,072,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی

مرکوریال یکی از کفش هاییست که نایک با افتخار از آن رونمایی کرد. مشتاقان کفش نیز بلافاصله به آن علاقه مند شدند. مدت ها بود در یک کفش این همه خلاقیت به کار نرفته بود. رویه بافتنی به همراه ساق، ایده جدیدی بود که بسیاری از بازیکنان بزرگ، آن را درخواست کرده بودند. آن ها به دنبال کفشی بودند که علاوه بر محافظت خوب از پا، حسی مانند جوراب را نیز به آن ها بدهد. نایک به خوبی از عهده طراحی این کفش بر آمد.

نایک رویه Flyknit را از کفش های رانینگ برداشته و این باعث شده تا ابرا، عملکردی کاملا متفاوت نسبت به تمام کفش هایی داشته باشد که تابحال دیده ایم. نه تنها کفش هویت بسیار منحصر به فردی دارد، بلکه وزن کلی کفش نیز رقم اعجاب انگیز 204 گرم است. این کفش را در زمره سبک ترین ها قرار می دهد و به ارزش آن می افزاید.

امیدواریم از این بررسی دقیق نهایت استفاده را ببرید.

راحتی و اندازه بودن

برایتان حتی قابل تصور نیست که این کفش چقدر راحت است. از آن جایی که این اولین بار است چنین طرحی در یک کفش فوتبال اجرا می شود، باید نایک را از بابت این طراحی خوب تحسین کرد. در واقع برتری نایک این است که Flyknit چیزی است که آن ها در کفش های رانینگ از آن استفاده می کردند. بنابراین وارد کردن آن به کفش های فوتبال برای نایک راحت تر از سایرین بود. به محض این که کفش را می پوشید، حس راحتی می کنید. کل رویه ابرا به خوبی روی پای شما می نشیند. چیزی که تابحال در هیچ کفش دیگری تجربه نکرده اید. ساق آن نیز به سایز بهتر و راحتی بیشتر کمک می کند. حتی در جایی که به طور معمول زبانه قرار دارد، رویه کفش به خوبی روی پا می نشیند و سفتی خوبی را در نقاط درست فراهم می کند. این کفش ها در عمل نیازی به بند ندارند اما با سفت کردن بند ها، می توانید سفتی دلخواه خود را تنظیم کنید. این کفش همچنین نیازی به جوراب ندارد. دلیل آن نرمی فوق العاده ایست که در داخل کفش حس می کنید. اما به هر حال در زمان مسابقه به پوشیدن جوراب نیاز خواهید داشت.

قطعا اندازه و سایز کفش همیشه یکی از دغدغه های اصلی مردم است. چون معمولا شکل و نوع پا ها بسیار متغیر است. در مورد ابرا می توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که کفش کاملا بر اساس سایز استاندارد ساخته شده و در این امر هیچ مشکلی نخواهید داشت. در طول کفش، در بالا فضای خاصی بعد از پوشیدن باقی نمی ماند. عرض کفش نیز متوسط است. بعد از چند بار پوشیدن کفش در پای شما به خوبی می نشیند و بعد است به خاطر خاصیت کشی بودن بودن کفش، پاهای عریض تر احساس ناراحتی یا ناخوشایندی کنند. اما قطعا اگر به دنبال اندازه ای گشاد تر هستید، این کفش ان را به شما نخواهد داد. می توانید این کفش را به نوعی هایپرونوم تنگ تر در نظر بگیرید. هایپرونوم سعی می کند از همان ابتدا نیاز پاهای عریض تر را برآورده کند. در حالیکه مرکوریال به کمکFlyknit سفت تر باقی می ماند.

در مقایسه با کفش های عادی، این کفش نیز دارای بند است و به شما کمک می کند تا کفش را سفت تر کنید. مرکوریال به شما کمک می کند تا طوری که می خواهید، از طریق بند ها سفتی دلخواهتان را بدست آورید. با توجه به رویه و طوری که پا را می پوشاند، هیچ فضای اضافه ای باقی نخواهد ماند.

لمس توپ، کنترل، پاس دادن، شوت زدن

با توجه به رویه فوق العاده نرم ابرا، این نگرانی وجود دارد که به خاطر بیش از اندازه نازک بودن کفش، بازیکنان مجبور باشند تاثیر ضربه را هنگام ضربه زدن به توپ، به طور کامل حس کنند. این تا حدی درست است اما از طرفی دیگر، این یک حس فوق العاده هنگام ضربه زدن به توپ است. با نگاه کردن به رویه، کاملا متوجه بافتتنی بودن آن می شوید. این بافت در واقع ضخیم تر از چرم مصنوعی یا طبیعی مدرن است. برای همین هنگام ارسال پاس بلند یا زدن شوت، تاثیر ضربه را جذب می کند. در حقیقت ابرا محافظت بیشتری نسبت به اکثر کفش های موجود در بازار انجام می دهد. پنل های بین بافت بسیار نازک اند. و ای به شما کمک می کند تا همان حس طبیعی و پابرهنگی که می خواهید را هنگام لمس توپ دریافت کنید. تست های مختلف نشان دادند که تاثیر ضربه زدن روی توپ، مشکل خاصی ایجاد نمی کند.

در زمینه کنترل توپ، باز هم بافت خاص کفش نقش بزرگی ایفا می کند. این به بازیساز و بازیکنان رو به جلو و مهاجمین که دوست دارند بیشتر توپ را در اختیار داشته باشند کمک زیادی می کند. کنترل توپ به قدری جذاب است که حتی ممکن است احساس کنید در داخل سالن بازی می کنید. این حسی است که ابرا به شما خواهد داد.

به عنوان یک مهاجم، توپ کاملا به پای شما می چسبد. این را هنگام دریبل زدن به وضوح مشاهده خواهید کرد. امری که ممکن است برای مهاجمانی که می خواهند استارت بزنند و توپ را کمی جلوتر بیندازند کمی مشکل ساز باشد. در واقع این ویژگی هم ایده آل بازیکنان رو به جلو و مهاجمینست که دوست دارند توپ به پای آن ها چسبیده باشد و بازی کوتاه یا مستقیم انجام دهند. اما معمولا برای وینگر ها و بازیکنان سرعتی، چرم طبیعی یا مصنوعی که به توپ یک تقه می زند، مناسب تر است و خیال شما را راحت می کند که توپ زیر پایتان گیر نمی کند. حتما متوجه شدید که به چه دلیل این کفش ها را به طور مشخص، برای بازیکنان میانی و بازیساز ها توصیه می کنیم.

ساق کفش

ساق کفش وقتی آن را می پوشید، حس بسیار منحصر به فردی دارد. این ساق به حرکت طبیعی مچ کمک زیادی می کند. زمانی که می خواهید بچرخید یا حرکت را ببرید، احساس می کنید اتصال کمتری به کفش دارید و مچ پای شما خیلی سریع خودش را از زمین جدا می کند. اگر مچ پای خطرناکی ندارید، حتما از این ویژگی استقبال خواهید کرد. این چرخش ها واقعا بی نظیرند. وقتی مرکوریال پوشیده اید، کاملا چیز متفاوتی تجربه می کنید و حرکتتان، یک هماوایی خاصی دارد. کاملا احساس می کنید به پای خودتان وصل هستید و این ساق ها دلیل اصلی این حس هستند. تمام این ها باعث می شوند تا احساس کنید به زمین نزدیک تر هستید. احساسی که باز هم بازیکنان رو به جلو و مهاجمین خیلی از آن استقبال می کنند.

این ساق دقیقا در بالای استخوان مچ قرار می گیرد. به خاطر رویه Flyknit، به خوبی دور پا می پیچد. بعضی از مردم نگران این بوند که ساق در طی زمان کش بیاید و کمی حالت خود را از دست بدهد. اما تجربیات ثابت کرده اند که ساق در طول زمان، زیاد کش نخواهد آمد. این ماده فابریک به خوبی حس اتصال را به شما می دهد و طوری دور پای شما می پیچد که حسی مانند پوشیدن دستکش را تجربه می کنید. بعد از در آوردن نیز مانند اول به نظر می رسند و تغییری در شکل آن ایجاد نمی شود. در مجموع از این بابت، نگرانی خاصی نداشته باشید.

کفش ساق دار برای چه کسانی طراحی شده ؟

این کفش مناسب هر بازیکنی نیست. در واقع تکنولوژی های آن طوری نیست که تمام نیاز های بازیکنان مختلف را پوشش دهد. برای بازیساز ها و هافبک های رو به جلو و مهاجمین، این کفش یک گزینه ایده آل است و تمام نیاز های آنان را برآورده می کند. توانایی حس کردن توپ، داشتن حالت ارتجاعی اضافه درست قبل از هنگام ارسال توپ های بلند، این کفش را رویای بازیکنانی با این تیپ بازی می سازد. بازیکنانی مانند آندرس اینیستا که نایک هم تبلیغاتش را روی محور بازیکنانی مانند او ساخته است. این کفش را برای مهاجمان و وینگر ها زیاد توصیه نمی کنیم. با رویه مخصوص این کفش و ساق به کار رفته آن، هنگام عبور از مدافعان حریف ممکن است آن راحتی لازم را تجربه نکنید.

کف کفش و کشش

در زمینه کشش، ابرا به خوبی از عهده تست ها بر آمده. در واقع از بابت پوشیدن این کفش در سطوح مختلف نگرانی خاصی نخواهید داشت. در تست های مختلفی که روی چمن طبیعی و مصنوعی به عمل آمد، نتیجه بسیار خوبی دریافت شد. شما کاملا روی سطح کنترل خواهید داشت و هیچ فشاری به میخ های کفش وارد نمی شود.

نایک با استفاده از میخ های مخروطی و کف نایلونی، سیستم کشش جدیدی را طراحی کرده است. نایلون فشرده شده، حس ارتجاعی لازم، قدرت و در عین حال سبکی بسیار خوبی را ارائه می دهد. با تلفیق این نایلون با تکنولوژی Pebax، انعطاف پذیری بیشتری را هنگام حرکت تجربه می کنید. نایک با طراحی منحصر به فردش در ابرا، تمام مشکلات مربوط به این زمینه را حل کرده و شما از عملکرد کفش روی چمن های مختلف، فوق العاده راضی خواهید بود.

یادداشت های منتقدان

شاید تنها مشکل کفش، همان ساق به کار رفته در آن باشد. مطمئنا شما دوست ندارید یک جوراب همیشه به کفشتان وصل باشد. دلیلش ؟ واضح است. بعد از پوشیدن های مکرر بد بو می شود. وقتی در یک مسابقه جوراب می پوشید، بعد از مسابقه آن را در می آورید و دیگر آن را نخواهید پوشید. حال تصور کنید جورابی نشسته دارید که 20 بازی آن را پوشیده اید! قطعا این یک مشکل خواهد بود. تنها راه حل آن این است که بعد از هر بار پوشیدن، زمانی را صرف خوب شستن ساق کفش کنید.

خلاصه

هایلایت: اولین کفش با این طراحی منحصر به فرد که از رویه Flyknit و ساق با کیفیت بهره مند است. کفشی فوق العاده راحت که به خوبی دور پای شما می پیچد.

شاخه: این کفش در شاخه کفش های مخصوص کنترل توپ قرار می گیرد.

وزن: 204 گرم که بسیار سبک به شمار می رود.

پست بازیکن: ایده آل برای بازیکنان رو به جلو و مهاجمین که دوست دارند زمان بیشتری را با توپ بگذارنند. ممکن است در تکل های شدید دچار آسیب دیدگی شوند.

 

تاریخچه برند نایک

نایک (تلفظ صحیح نایکی) که امروز نام و لوگو آن برای همگان آشناست،شرکت آمریکایی چند ملیتی و یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوشاک و تجهیزات ورزشی در جهان است که در سال 1962 توسط Bill Bowerman و Philip Knight تحت نام Blue Ribbon Sport در ايالات متحده آمريكا تاسيس شد.در سال 1971 دو موسس شرکت نایک تصمیم به تغییر نام شرکت گرفتند و نام Nike را برای آن برگزیدند نام نايك از نام الهه پيروزي در يونان باستان گرفته شده است . و لوگوي آن در همان سال  توسط Carolyn Davidson  به قيمت بسيار پايين 35 دلار طراحي گشته است منظور از اين لوگو بالهاي الهه پيروزي است

اولين باري كه لوگوي مربوطه در سال 1971 طراحي گشت نام نايك با رنگ نارنجي بر بالاي اين تصوير نوشته مي شد . شايد بتوان گفت كه آرم اين شركت حتي از نام آن نيز معروفتر گشته است.
آرم چك مارك معروف در سال 1995 به طور رسمي به عنوان آرم تجاري شركت نايك ثبت گشت . اين بالهاي مجرد طراحي شده توسط Carolyn Davidson آرم بسيار بامعنايي براي كمپاني توليد كننده كفشهاي ورزشي مي باشد.

پس از تغییر نام شرکت خط تولید جدید در شرکت راه اندازی شد و شرکت مستقیما شروع به تولید محصولات کرد و با گذشت زمان تولیدات بیشتر شد و نه تنها ظاهر محصولات بلکه کیفیت آنها به مرور بهتر شد و در سال 1978 نايكي، تكنولوژي Airرا معرفي كرد. اين تكنولوژي که از يك پلاستيك بالشتی شکل پر از گاز در كفه كفش استفاده مي كرد باعث مي شود تا كف كفش نرم تر شود

در سال 1986 که سود شرکت در حدود یک میلیارد دلار برآورد شد مسئولان شرکت به فکر گسترش محصولات و شعب خود در سراسر جهان افتادند و تقريبا تمام وسايل و پوشاك ورزشي مربوط به ورزشهاي پرطرفدار نظير بسكتبال و فوتبال را توليد کردند

سرانجام در سال 1999بیل باورمن در سن 88 سالگی درگذشت و در سال 2004 فیلیپ نایت 66 ساله خود را از پست اجرایی شرکت بازنشسته کرد و  ویلیام پرز (William Perez)  جایگزین او شد.

در اواخر دهه 80، نایک شعار JUST DO IT  را به عنوان شعار تجاری به انحصار خود درآورد

سوپراستارهایی مانند Michael Jordan, LeBron James, Andre Agassi, Shane Warne, Maria Sharapova, Venus و Serena Williams   و تیم های ورزشی مانندبارسلونا , منچستر یونایتد , آرسنال , اینتر میلان , وردربرمن از این مارک استفاده می کنند.

 
جزئیات فنی
برندNike
کیفیتاورجینال Class A
ویژهآقایان

نوشتن دیدگاه

کفش فوتبال نایک مدل 170 Mercurial Superfly SG

انفجار خلاقیت و جذابیت در کمپانی تمام نشدنی نایک

میکس نایک مرکوریال سوپرفلای کفش هایی که تکرار نمی شوند

مرکوریال یکی از کفش هاییست که نایک با افتخار از آن رونمایی کرد. مشتاقان کفش نیز بلافاصله به آن علاقه مند شدند. مدت ها بود در یک کفش این همه خلاقیت به کار نرفته بود. رویه بافتنی به همراه ساق، ایده جدیدی بود که بسیاری از بازیکنان بزرگ، آن را درخواست کرده بودند. آن ها به دنبال کفشی بودند که علاوه بر محافظت خوب از پا، حسی مانند جوراب را نیز به آن ها بدهد. نایک به خوبی از عهده طراحی این کفش بر آمد و حقیقتا تحولی عظیم را رقم زد....

نوشتن دیدگاه

30 محصول مشابه یافت شد

خریداران این محصول، این کالاها را نیز خریده اند:

منو

مقایسه 0