کفش فوتبال نایک مدل TIEMPO LEGEND V SG-PRO

برند : Nike

686

686

جدید

1 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی

نقد و بررسی نایک تیمپو لجند وی Nike Tiempo Legend V

مدل جدید نایک تیمپو 5، سری تیمپو را وارد آینده ی جدیدی می کند. این مدل رویه چرم کانگورو و حس بسیار خوب را مانند کفش های سری قبل دارد. اما بقیه ویژگی ها کاملا جدید هستند.

راحتی / اندازه بودن

اندازه و شکل کلی کفش بیشترین تغییر ظاهری قابل مشاهده نسبت به سری های لجند قبلی است. نایک در طراحی لجند 5، از تکنولوژی محبوب ایکس 1.1 در هایپرونوم فانتوم استفاده کرده است. این باعث می شود تا لجند 5 نسبت به تمام کفش های رویه چرمی موجود در بازار، سایز منحصر به فردی داشته باشد. ایکس 1.1 تماما در مورد سایزی طبیعیست که در جلوی پا، کفش کمی عریض تر و در قسمت انگشتان کمی نازک تر می شود.

اول که کفش را می پوشید، کمی نیاز به باز شدن دارد. فکر نکنید که کفش راحت نیست. این طراحی تنگ برای این منظور است که کفش مطابق شکل پای شما، جای خود را باز کند. بعد از یک ساعت و نیم تا دو ساعت پوشیدن می توانید حس راحتی کامل را در لجند 5 پیدا کنید. این را هم بدانید که در آن دو ساعت هم کفش مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

بعد از باز شدن، می توان گفت که لجند 5 برای پاهای نسبتا عریض تر بسیار مناسب است. مگر این که نازکی قسمت انگشتان شما را اذیت کند. با عرض پای معمولی ، کاملا در کفش راحت خواهید بود. ایکس 1.1 تماما برای فراهم کردن یک حس عالی و پابرهنگی بر روی توپ است. فقط به کمی زمان برای گرفتن شکل پایتان نیاز دارد. اگر پاهای بیش از اندازه عریضی ندارید، با لجند 5 هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد.

سایز کفش به طور کلی نسبت به مدل های قبلی لجند تغییر بسیاری داشته. سری لجند همیشه در سایز دقیق شما اندازه می شد، اما در لجند 5 باید یک نصفه سایز بالاترکفش را تهیه کنید. این تغییر بیشتر به خاطر شکل جدید کفش است. از این بابت نگرانی نداشته باشید چون بافت رویه کفش کاملا ارتجاعی است و به اندازه کافی باز خواهد شد.

در مورد راحتی کلی کفش، می توان گفت که رویه با کیفیت چرم کانگورو بسیار نرم و انعطاف پذیر است و حسی طبیعی به شما می دهد. مسلما از این چرم کانگورو انتظار راحتی فوق العاده ای می رود، اما لجند 5 دقیقا یک چرم استاندارد فوتبال کانگورو نیست. لجند 5 با دوخت جدید نایک به نام هایپرشیلد است که فوق العاده نازک و ساختاری مانند خانه ی زنبور را دارد. مشابه رویه نایک اسکین که از چرم مصنوعی ساخته شده. دوخت هایپرشیلد نه تنها خیلی نرم و راحت است، بلکه حجم بسیار کم آن باعث می شود تا حس خاصی روی توپ داشته باشید. این ویژگی باعث می شود تا چرم نیز زودتر خشک شود.

زبانه چرم مصنوعی با یک لایه فوم میانی از دیگر المنت های راحتی کفش است. پاشنه از چرم مصنوعی ارتجاعی ساخته شده که نه تنها فوق العاده راحت، بلکه پاشنه پای شما را نیز کامل در کفش قفل می کند. کفی با کیفیت کفش نیز قابل جدا سازی است. کف کفش نیز بسیار انعطاف پذیر است و هنگام دویدن به شما حس خیلی طبیعی می دهد.

در مجموع، تیمپو لجند 5 هم حس کلاسیک مدل های قبلی اش را دارد و هم از نوآوری های 2014 برخوردار است. این تلفیق بسیار خوب جواب می دهد.

وزن

به طرز تعجب آوری لجند 5 سبک ترین کفش سری تیمپو تا به امروز است. در مقایسه با لجند 4، رویه کاملا از چرم کانگورو ساخته شده. در حالی که در مدل قبلی تلفیقی از چرم طبیعی و مصنوعی بود. در واقع نایک موفق شده کمی از وزن کفش کم کند. لجند 5، 8.8 اونس وزن دارد. با توجه به کیفیت بالاتر لجند 5 نسبت به لجند 4، این عدد همه را تحت تاثیر قرار می دهد. لجند 5 با وزن سبکش، هم حس محکم و کلاسیک را به شما می دهد و هم جلوی سنگینی شما را می گیرد.

کشش

الگوی میخ های کفش لجند 5، تغییر کمی نسبت به الگوی کلاسیک سری تیمپو داشته. الگوی اصلی تقریبا یکسان است. 4 میخ تیز زیر پاشنه، و در مجموع 8 میخ مخروطی در قسمت جانبی و میانه کفش قرار دارند. یک تفاوت کوچک، تغییر زاویه 2 میخ تیز موجود در جلوی کفش برای حمایت از پا هنگام دویدن است. این تغییر تاثیر چندانی در عملکرد ندارد.

تغییر اصلی الگوی میخ های کفش، اضافه شدن یک میخ کوچک و تیز مرکوریالی در زیر انگشتان است. در حالی که این میخ بسیار کوچک است، هنگام کندن پا از زمین، تفاوت قابل رویتی ایجاد خواهد کرد.

نایک تغییراتی را در کف کفش برای کشش بهتر اعمال کرده. کف هم چنان از یک تی پی یو بسیار نازک و انعطاف پذیر ساخته شده. هنگام خم شدن پا، کف کفش بسیار طبیعی حرکت می کند. در میانه ی کف نیز یک شکاف تعبیه شده تا انعطاف پذیری افزایش یابد. البته این شکاف به حدی کوچک است که ممکن است تفاوت چندانی احساس نکنید. اما در مجموع ایده مثبتی تلقی می شود.

قسمت جدا شده ی انگشتان که از هایپرونوم فانتوم آغاز شد، در لجند 5 نیز استفاده شده. این طراحی برای حس طبیعی بیشتر هنگام خم شدن پا انجام شده، اما به نظر نمی رسد تفاوت چندانی رقم بزند. البته مطمئنا در عملکرد شما تاثیر منفی نخواهد داشت.

در مورد عملکرد، لجند 5 چسبندگی، ثبات و قدرت مانور خوبی فراهم می کند. خود میخ ها کمی از حالت معمول بلند تر هستند. پس در سطوح استاندارد و چمن طبیعی، کشش عالی خواهد بود. چسبندگی کافی هنگام چرخیدن به هر سمتی همراه شما خواهد بود. با انعطاف پذیری فوق العاده کفش، هر مانوری هم بدهید، باز هم میخ های کافی بین پای شما و زمین قرار می گیرند.

این الگوی جدید میخ ها در تیمپو برای کسی که به دنبال یک خم کردن راحت است، کشش مناسب را فراهم می کند. از این میخ های تیز، نه تنها چسبندگی کافی را می گیرید، بلکه در عین حال با کمترین محدودیت می توانید به هر سمتی که می خواهید بچرخید و مانور بدهید.

لمس توپ

یکی از مهم ترین تغییرات که نمی توانید با چشم ببینید اما کاملا احساس خواهید کرد، لمس توپ با لجند 5 است. نایک موفق شده با رویه چرم کانگورو پیشرفت خوبی در این امر ایجاد کند. این چرم به خودی خود عالیست. نه تنها فوق العاده با کیفیت است، بلکه تقریبا در تمام سطوح رویه آن را دارید. این به شما کمک می کند تا با هر جای کفش، یک لمس توپ عالی را تجربه کنید.

ای سی سی، کنترل در تمامی شرایط، یکی دیگر از ویژگی های موجود در لجند 5 است که به شما کمک می کند در شرایط بارانی نیز بتوانید توپ را خوب کنترل کنید. این تکنولوژی یکی از راز های نایک است و چسبندگی روی توپ را بیشتر می کند. دقیقا مشخص نیست که می توان این را یک ویژگی حساب کرد یا نه چون شما نمی توانید آن را با چشم خود ببینید. اما اگر یک کفش ای سی سی را با یک کفش فاقد ای سی سی مقایسه کنید، تفاوت را احساس خواهید کرد. این ویژگی موجود در لجند 5 قطعا باب میل شما واقع خواهد شد.

دیگر تغییر مهم در لجند 5، لایه بیرونی رویه کفش است. سیستم بند هنوز در مرکز قرار دارد اما دارای عمق کمتری می باشد. این باعث می شود تا جلوی پا و انگشتان آزاد تر باشند و از بند یا حجم اضافه خلاصی پیدا کنند. این حس کفش را در لمس توپ فوق العاده طبیعی می کند و از آن لذت خواهید برد. البته ممکن است در ظاهر هیچ تفاوتی احساس نکنید. و البته مطمئن باشید اشتباه نمی کنید زیرا لجند 5 از نظر ظاهری تقریبا مشابه مدل های قبلیست. اما هنگام پوشیدن، تفاوت حس خواهد شد.

دوخت هایپرشیلد نیز در لمس توپ تاثیر مثبتی می گذارد. دلیل عمده اش، کم شدن حجم رویه است. دوخت هایپر شیلد نازک و انعطاف پذیراست، و خوشبختانه محدودیتی در حس طبیعی و نرمی رویه ایجاد نمی کند.

رویه چرم کانگورو لجند 5 کاملا خالص است و خیلی خوب طراحی شده. حس شما روی توپ فوق العاده نرم و با کیفیت خواهد بود. یکی از مهم ترین ویژگی های یک کفش کامل چرمی، ثبات در لمس توپ است. و شما دقیقا این ثبات را از لجند 5 می گیرید. اگر شما طرفدار حس لمس توپ با چرم کانگورو هستید، آن موقع از حس طبیعی لمس توپ با لجند 5 لذت خواهید برد.

شوت زدن

شوت زدن با لجند 5 برای شما غیر منتظره نخواهد بود. چرم نرم رویه و زبانه فومی هنگام شوت زدن، یک حس ارتجاعی مناسب را به شما می دهد. چسبندگی اضافه ای روی رویه وجود ندارد، همان چیزی که میبینید کل چیزیست که دریافت خواهید کرد. کف کفش در قسمت میانی بسیار محکم است و موقع شوت زدن حس مطمئنی به شما می دهد. میخ های کفش هم زمانی که پای تکیه گاه را محکم می کنید، به شما تعادل لازم را خواهند داد. مطمئن باشید از شوت زدن با لجند 5 لذت می برید.

محافظت

در مقایسه با کفش های چرم مصنوعی، می توان گفت که لجند 5 محافظت بیشتری از پای شما خواهد کرد. حالت ارتجاعی رویه چرمی در برابر ضربه مقاومت خوبی ایجاد می کند و قسمتی از ضربه را به خود جذب می کند. محافظ پلاستیکی داخل پاشنه نیز از پای شما برابر ضربات از عقب محافظت می کند. در مجموع اگر محافظت از پا یکی از دغدغه های شماست، با لجند 5 خوشحال خواهید بود.

 

ماندگاری

 لجند 5 بسیار مستحکم طراحی شده. همه چیز عالی کنار هم قرار گرفته اند و جنس ماده های به کار رفته در آن حرف ندارد. طراحی ساده ی آن به ماندگاری طولانی مدت کفش کمک شایانی می کند. پس در مورد ماندگاری این کفش هیچ نگرانی نداشته باشید. دوخت هایپرشیلد نیز باعث می شود تا رویه زودتر خشک شود و این خود به ماندگاری بیشتر کفش کمک می کند.

به یاد داشته باشید که لجند 5 از چرم طبیعی ساخته شده و نیاز به مراقبت هایی دارد. نسخه اف جی لجند 5 و کلا هر مدل اف جی، برای بازی در چمن طبیعی طراحی شده، نه سطوح دیگر. استفاده از این کفش ها در چمن مصنوعی تاثیر منفی زیادی روی ماندگاری کفش خواهد گذاشت. اگر بیشتر روی چمن مصنوعی بازی می کنید، لجند 5 با الگوی میخ ای جی ( مخصوص چمن مصنوعی ) نیز در بازار موجود است.

نظر نهایی

لجند 5 یکی از کفش هاییست که نایک را وادار کرده نوآوری های زیادی را وارد سری تیمپو کند. این کفش از سری قدیمی تیمپو، همان رویه چرم کانگورو و حس لمس توپ کلاسیک و طبیعی را با خود دارد. علاوه بر آن ها، تکنولوژی های جدید بسیاری به آن اضافه شده اند تا عملکرد شما را بهبود ببخشند.

ایکس 1.1 جدید سایز کفش را تنگ و مناسب می کند. در واقع همان حسی را به شما خواهد داد که از کفش های چرم مصنوعی می گیرید. فرقش این است که رویه، چرم طبیعی دارد. دوخت هایپرشیلد بسیار منحصر به فرد است و نه تنها حس بسیار خوب به شما می دهد، بلکه مشکل بسیاری از کفش های دارای چرم طبیعی را حل کرده است. الگوی میخ های کفش نیز خم شدن مناسب را در زمان اجرا به شما می دهند. این ویژگی قطعا مورد پسند همه واقع می شود.

لجند 5 ممکن است در نگاه اول کفشی هیجان انگیز و پر از نوآوری به نظر نیاید. اما مطمئن باشید حسی که با این کفش تجربه خواهید کرد، فوق العاده منحصر به فرد و خاص است. ما به شما شدیدا نایک تیمپو لجند 5 را توصیه می کنیم.

تاریخچه برند نایک

نایک (تلفظ صحیح نایکی) که امروز نام و لوگو آن برای همگان آشناست،شرکت آمریکایی چند ملیتی و یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوشاک و تجهیزات ورزشی در جهان است که در سال 1962 توسط Bill Bowerman و Philip Knight تحت نام Blue Ribbon Sport در ايالات متحده آمريكا تاسيس شد.در سال 1971 دو موسس شرکت نایک تصمیم به تغییر نام شرکت گرفتند و نام Nike را برای آن برگزیدند نام نايك از نام الهه پيروزي در يونان باستان گرفته شده است . و لوگوي آن در همان سال  توسط Carolyn Davidson  به قيمت بسيار پايين 35 دلار طراحي گشته است منظور از اين لوگو بالهاي الهه پيروزي است

اولين باري كه لوگوي مربوطه در سال 1971 طراحي گشت نام نايك با رنگ نارنجي بر بالاي اين تصوير نوشته مي شد . شايد بتوان گفت كه آرم اين شركت حتي از نام آن نيز معروفتر گشته است.
آرم چك مارك معروف در سال 1995 به طور رسمي به عنوان آرم تجاري شركت نايك ثبت گشت . اين بالهاي مجرد طراحي شده توسط Carolyn Davidson آرم بسيار بامعنايي براي كمپاني توليد كننده كفشهاي ورزشي مي باشد.

پس از تغییر نام شرکت خط تولید جدید در شرکت راه اندازی شد و شرکت مستقیما شروع به تولید محصولات کرد و با گذشت زمان تولیدات بیشتر شد و نه تنها ظاهر محصولات بلکه کیفیت آنها به مرور بهتر شد و در سال 1978 نايكي، تكنولوژي Airرا معرفي كرد. اين تكنولوژي که از يك پلاستيك بالشتی شکل پر از گاز در كفه كفش استفاده مي كرد باعث مي شود تا كف كفش نرم تر شود

در سال 1986 که سود شرکت در حدود یک میلیارد دلار برآورد شد مسئولان شرکت به فکر گسترش محصولات و شعب خود در سراسر جهان افتادند و تقريبا تمام وسايل و پوشاك ورزشي مربوط به ورزشهاي پرطرفدار نظير بسكتبال و فوتبال را توليد کردند

سرانجام در سال 1999بیل باورمن در سن 88 سالگی درگذشت و در سال 2004 فیلیپ نایت 66 ساله خود را از پست اجرایی شرکت بازنشسته کرد و  ویلیام پرز (William Perez)  جایگزین او شد.

در اواخر دهه 80، نایک شعار JUST DO IT  را به عنوان شعار تجاری به انحصار خود درآورد

سوپراستارهایی مانند Michael Jordan, LeBron James, Andre Agassi, Shane Warne, Maria Sharapova, Venus و Serena Williams   و تیم های ورزشی مانندبارسلونا , منچستر یونایتد , آرسنال , اینتر میلان , وردربرمن از این مارک استفاده می کنند.

 
جزئیات فنی
برندNike
کیفیتاورجینال Class A
ویژهآقایان

نوشتن دیدگاه

کفش فوتبال نایک مدل TIEMPO LEGEND V SG-PRO

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(1)
1394-06-03

کفش

سفارش بدیم بعد اندازه پامون نباشه تعویض میکنین؟

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (1) (0)

دیدگاه خود را بنویسید

30 محصول مشابه یافت شد

منو

مقایسه 0