کفش فوتبال نایک مدل MAGISTA OPUS FG

برند : Nike

706

706

جدید

نایک مجیستا تنها یک کفش فوتبال نیست! کفشی فوق حرفه ای برای تبدیل شدن به ستاره ای در فوتبال. 

سری جدید کفش های نایک مجیستا انتخاب اول بازیکنان تیم های ملی در جام جهانی بود که استقبال بی نظیر از این محصول اثبات ادعای نایک بود برای بهترین بودن . شما هم فرصت انتخاب دارید...  majista opus 

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

0 تومان

1 تومان

این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی
Nike Magista Opus
 
برای بسیاری بازیکنان، پیدا کردن کفش مناسب بعد از مدل CTR360 کمی دشوار بود. نایک هیج وقت جایگزینی برای کفش مخصوص کنترل بیرون نداد. اما با کفش مجیستا Magista Opus، گزینه ای پویا تر و چابک تر را وارد بازار کرد. در زمان عرضه، این کفش نقش برادر کوچکتر را برای Magista Obra  بازی کرد و کمتر سر آن تبلیغ شد. اما بعد از مدتی، آفتاب برای Magista Obra  نیز تابید.
در تابستان گذشته در برزیل، این لحظه را دیدیم. بیشتر بازیکنان حرفه ای کفش Opus را به  Obra  ترجیح دادند. برای چه بهترین بازیکنان دنیا این تصمیم را گرفتند ؟ جواب این سئوال را در بررسی زیر پیدا می کنید.  نایک مجیستا با قالب طراحی خاصی که در این محصول عرضه کرده لحظه به لحظه ی فوتبال را برای شما جذاب تر می کند و شما را به رویای مطرح شدن نزدیک تر...

عکس العمل ابتدایی
از همان ابتدا که کفش را می پوشید، کاملا احساس می کنید که کفش متفاوت است. رویه کفش بافت خاصی دارد. با توجه به این که کفش، به عنوان یک مدل مدرن از CTR360 عرضه شده، انتظارات بالایی از کارای آن می رود.
اندازه / راحتی

Opus در واقع کفشی است که بسیار کاربردی و موثر طراحی شده، بدون آن که مشکلی داشته باشد. این بهترین راه توصیف آن است. به محض این که کفش را می پوشید، متوجه می شوید که رویه و کف نسبت به حرکت طبیعی پای شما بسیار منعطف هستند. این یک حس مشخص از کیفیت بالای کفش و جنس موادی است که در آن به کار رفته. مطمئنا با پوشیدن Opus کاملا احساس راحتی خواهید کرد. دوخته پاشنه نیز شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در حالی که روی قسمت آشیل فوق العاده نرم احساس می شود، پای شما در آن محکم خواهد شد. زیر زبانه، نایک یک فوم اضافه ارتجاعی قرار داده تا حس مطمئنی هنگام پوشیدن داشته باشید.

Magista Obra  مجیستا ساق دار  یا Magista Opus بدون ساق
 
برای دیدن تفاوت های این دو کفش نیاز نیست یک دانشمند باشید. می توان از همان لبه دو کفش، تفاوت را از ابتدا دید. رویه دو کفش نیز کاملا با هم فرق دارد. ابرا از Flyknit و اپوس از Kangalite ساخته شده. معمولا کمتر می بینیم کفشی عرضه شود که از مدل بالاتر آن پیشرفته تر باشد، اما این اتفاق بین ابرا و اپوس افتاده است. همین باعث شده بحث های زیادی به میان آید. آیا می توان از اپوس به عنوان مدل بالاتر نام برد در حالیکه ابرا گران تر است ؟ با کمی پیچیدگی جواب می تواند بله باشد. هر دو کفش می توانند به عنوان بالاترین مدل عرضه شده در سری مجسیتا نام گذاری شوند، و هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خودشان را نیز ارائه می دهند. فقط به این دلیل ابرا قیمت بالاتری دارد، بدین معنا نیست که عملکرد بهتری نیز خواهد داشت. دلیل قسمت بالاتر آن بیشتر به خاطر طراحی طولانی تر و سنگین تر آن است. اپوس کفشی است که استاندارد های معمول را دنبال می کند، و عملکردی با ثبات به شما خواهد داد. به همین دلیل قیمت آن نیز معقول تر است.
نکته جالب تر دیگر این است که بسیاری از بازیکنان در جام جهانی، اپوس را به ابرا ترجیح دادند. با توجه به این که بازیکنان خودشان این انتخاب را انجام دادند، این کمی تعجب آور بود. این نشان می دهد که بازیکنان حرفه ای در بالاترین سطح، مانند ما فکر می کنند و به راحتی توجه ویژه ای دارند. با دانستن این که چه عملکردی از اپوس بدون ساق انتظار می رود، به نظر می رسد نسبت به ابرا ساقدار گزینه جذاب تری به شمار می رفت.

عملکرد در بازی
مهم ترین موضوع بحث در مورد این دو کفش، رویه و ساخت غیر معمول آن است. نایک از چند لایه برای یک محصول نهایی کاملا موثر استفاده کرده که لمس توپ فوق العاده طبیعی به شما می دهد.در لایه زیری رویه، توری می بینید که توسط یک لایه دیگر پوشانده شده است. لایه بالایی بیشتر مانند قفس است اما در واقع همان لایه KangaLite است. هدف مشخصی پشت سر این طراحی وجود دارد. لایه توری برای شما یک حس کاملا طبیعی هنگام لمس توپ می سازد. لایه KangaLite تعادل را ایجاد می کند و مطمئن می شود رویه کفش ماندگاری طولانی خواهد داشت. یک حس گول زننده هم در کفش برای بازیکنان خلاق وجود دارد و آن ها احساس می کنند توپ به پای آن ها نزدیک تر حرکت می کند. در بالای تمام این ها، یک پوشش دیگر به نام NikeSkin قرار دارد و اجازه نفوذ آب به داخل بافت رویه را نمی دهد.
بسیار خب. پس می توان نتیجه گرفت که این دو کفش در زمینه لمس توپ بسیار موثرند. اما در زمان شوت زدن یا ارسال یک پاس بلند، چگونه عمل می کنند ؟ با توجه به این که این کفش برای بازیکنان بازیساز و تهاجمی تر طراحی شده، باید از رویه انتظار داشته باشید که شوت خوبی برای شما فراهم کند. اما متاسفانه کفش در این زمینه کمی کمبود دارد. طبیعیت منعطف رویه این معنا را می دهد که شما بخش زیادی از ضربه را احساس می کنید. در واقع می توان گفت که این کفش برای هافبک ها ایده آل خواهد بود. بازیکنانی که به کفش های ساده تر با پیچیدگی کمتر نیاز دارند. البته اشتباه نکنید. با این کفش می توانید شوت های با کیفیتی بزنید. اما در مقایسه با کفش های هم رده در بازار، این مدل به پای کیفیت آن ها نمی رسد.
نایک از طراحی خاصی در زبانه استفاده کرده. این طراحی خاص همان وصل کردن آن به قسمت جانبی کفش است. به جای این که از هر دو طرف جدا باشد، به قسمت داخلی رویه چسبیده اند. دلیلش ؟ خب چندان مشخص نیست و ممکن است حتی کمی مشکل ساز باشد. ممکن است که بعضی اوقات کمی زبانه در حین استفاده جابجا شود و مجبور شوید دوباره آن را درست کنید.
کف اپوس، دقیقا همان کفیست که در ابرا به کار رفته. بنا بر این چسبندگی که از کفش در چرخش ها دریافت می کنید، تقریبا یکسان خواهد بود. فرقی نمی کند کدام کفش را انتخاب کنید. 8 میخ مخروطی به همراه 3 میخ تیز و 4 میخ مخروطی در پاشنه، یک کف کاملا متعادل و محکم را کامل می کنند. الگوی میخ های کفش به خوبی موثر است و هنگام استفاده، وزن شما به خوبی در سراسر کفش پخش می شود. در مجموع، اپوس کف بسیار راحتی دارد و هیچ کدام از میخ ها، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهند کرد.
سایز کفش

اپوس، کاملا مطابق اندازه های استاندارد ساخته شده. با طول طبیغی و عرض خوب و مناسب. در مقایسه با کفش هایی مانند تیمپو لجند و نایک واپر ایکس، مدل اپوس شکل بسیار بهتری برای کسانی دارد که نیاز به اندازه بزرگتری دارند. وقتی این کفش را می پوشید، عریض بودن آن را به خوبی احساس می کنید. در واقع هواداران نایک را به یاد مدل T90 Laser  خواهد انداخت.
کفشی که جایگزین CTR360 Maestri شد
وقتی که نایک اعلام کرد سری سی تی آر 360 بازنشست می شود، سری مجیستا بلافاصله به عنوان کفشی مطرح شد که جایگزین این سری می شود. اما دقیقا این اتفاق نیفتاد. کفش مجیستا اپوس کفش بسیار متفاوتی نسبت به کفش های سری سی تی آر است و به نظر نمی رسد بتوان از آن به عنوان کفشی یاد کرد که جایگزین کفش مخصوص کنترل یعنی سی تی آر 360 شده است. هیچ تکنولوژی مخصوص یا ویژگی خاصی برای لمس توپ روی رویه کفش به کار نرفته. در واقع تمام چیزی که می بینید همان دو لایه توری و KangaLite است. بنا بر این حس لمس توپ نسبت به آن سری، پیچیدگی های کمتری دارد. کفش اپوس برای این آمد تا جای خالی سی تی آر 360 را پر کند. اما مقایسه این دو کفش از نظر عملکرد، کاری چندان عقلانی نیست.
 
فرم و مکان بازیکن: یک کفش بسیار راحت و با کیفیت برای عملکردی مناسب. ایده آل برای بازیکنان میانی که به دنبال گزینه ای ساده و بدون مشکل می گردند.
شاخه: نمی توان به عنوان بهترین گزینه آن را مطرح کرد، اما در شاخه کفش های کنترل جای می گیرد.
وزن: فوق العاده سبک و تاثیر برانگیز. این کفش تنها 198 گرم وزن دارد.
پست بازیکن: ایده آل برای هافبک های وسط و بازیکنان دفاعی که به دنبال کفشی با کنترل خوب و وزنی سبک می گردند.

تاریخچه برند نایک

نایک (تلفظ صحیح نایکی) که امروز نام و لوگو آن برای همگان آشناست،شرکت آمریکایی چند ملیتی و یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوشاک و تجهیزات ورزشی در جهان است که در سال 1962 توسط Bill Bowerman و Philip Knight تحت نام Blue Ribbon Sport در ايالات متحده آمريكا تاسيس شد.در سال 1971 دو موسس شرکت نایک تصمیم به تغییر نام شرکت گرفتند و نام Nike را برای آن برگزیدند نام نايك از نام الهه پيروزي در يونان باستان گرفته شده است . و لوگوي آن در همان سال  توسط Carolyn Davidson  به قيمت بسيار پايين 35 دلار طراحي گشته است منظور از اين لوگو بالهاي الهه پيروزي است

اولين باري كه لوگوي مربوطه در سال 1971 طراحي گشت نام نايك با رنگ نارنجي بر بالاي اين تصوير نوشته مي شد . شايد بتوان گفت كه آرم اين شركت حتي از نام آن نيز معروفتر گشته است.
آرم چك مارك معروف در سال 1995 به طور رسمي به عنوان آرم تجاري شركت نايك ثبت گشت . اين بالهاي مجرد طراحي شده توسط Carolyn Davidson آرم بسيار بامعنايي براي كمپاني توليد كننده كفشهاي ورزشي مي باشد.

پس از تغییر نام شرکت خط تولید جدید در شرکت راه اندازی شد و شرکت مستقیما شروع به تولید محصولات کرد و با گذشت زمان تولیدات بیشتر شد و نه تنها ظاهر محصولات بلکه کیفیت آنها به مرور بهتر شد و در سال 1978 نايكي، تكنولوژي Airرا معرفي كرد. اين تكنولوژي که از يك پلاستيك بالشتی شکل پر از گاز در كفه كفش استفاده مي كرد باعث مي شود تا كف كفش نرم تر شود

در سال 1986 که سود شرکت در حدود یک میلیارد دلار برآورد شد مسئولان شرکت به فکر گسترش محصولات و شعب خود در سراسر جهان افتادند و تقريبا تمام وسايل و پوشاك ورزشي مربوط به ورزشهاي پرطرفدار نظير بسكتبال و فوتبال را توليد کردند

سرانجام در سال 1999بیل باورمن در سن 88 سالگی درگذشت و در سال 2004 فیلیپ نایت 66 ساله خود را از پست اجرایی شرکت بازنشسته کرد و  ویلیام پرز (William Perez)  جایگزین او شد.

در اواخر دهه 80، نایک شعار JUST DO IT  را به عنوان شعار تجاری به انحصار خود درآورد

سوپراستارهایی مانند Michael Jordan, LeBron James, Andre Agassi, Shane Warne, Maria Sharapova, Venus و Serena Williams   و تیم های ورزشی مانندبارسلونا , منچستر یونایتد , آرسنال , اینتر میلان , وردربرمن از این مارک استفاده می کنند.

 
جزئیات فنی
برندNike
کیفیتاورجینال Class A
ویژهآقایان

نوشتن دیدگاه

کفش فوتبال نایک مدل MAGISTA OPUS FG

نایک مجیستا تنها یک کفش فوتبال نیست! کفشی فوق حرفه ای برای تبدیل شدن به ستاره ای در فوتبال. 

سری جدید کفش های نایک مجیستا انتخاب اول بازیکنان تیم های ملی در جام جهانی بود که استقبال بی نظیر از این محصول اثبات ادعای نایک بود برای بهترین بودن . شما هم فرصت انتخاب دارید...  majista opus 

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(2)
1394-05-02

سوال

با عرض سلام و خسته نباشید.
برای بازیکن سرعتی و دریبل زن (هافبک راست و دفاع راست) کدوم کفش مناسبه و پیشنهاد میکنید؟

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)
1394-03-19

در خواست

با سلام خدمت شما
لطفا اطلاعات بیشتری از کفش های جدید نایک که همه سری های آن از فلای وایر یا همون کابل های زیر رویه کفش استفاده میشه در اختیار قرار بدهید که با پاره شدن این کابل ها برای کفش چه مشکلاتی پیش میاد این کابل ها با چند ضربه قراره پاره بشن و اینکه عمر این کفش ها در کشور ما چند مدته
ممنون

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

دیدگاه خود را بنویسید

30 محصول مشابه یافت شد

منو

مقایسه 0